Bedava .Com’lu Site Nasıl Kurulur?

Bedava web sitesi kurmak ile alakalı olarak bilgi içerikli yazılarımıza devam ediyoruz. Bildiğimiz üzere daha önceki yazılarımızda hazır sistemlerden alan adından bağımsız bir şekilde nasıl web sitesi kurabileceğiniz ile alakalı detayları siz değerli okuyucularımız ile paylaşmıştık. Şimdi de alan adı ile nasıl ücretsiz web sitesi kurabileceğiniz konusunda yardımcı olma amacındayız.

Öncelikli olarak .com istiyorsanız bir alan adı almanız kaçınılmaz. Yıllık ödeme ile alan adı sahibi olabiliyorsunuz. Sonrasında ise sponsor hosting hesapları ile ya da Hostgator firmasında son derece uygun fiyatlar ile hosting alarak alan adı ve hosting hesabınız arasında bir bağlantı yaparak site dosyalarınızı yükleyebilmek için hazır hale getiriyorsunuz.

WordPress, Joomla ve Blogger gibi sistemlerin tamamının ücretsiz kullanım imkanları olduğundan dolayı zaten tüm sistem dosyalarınızı ücretsiz olarak kullanabiliyor ve sadece bu aşamada yapmanız gerekenin tema bulmak ve görselleştirme yapmak olduğunu da söyleyebiliyoruz. Ücretsiz web sitesi kurmak aslında son derece kolay. İnternet üzerinde de bununla alakalı görsel eğitimler söz konusu durumda.

Ücretsiz sisteminizi FTP dediğimiz hosting hesabınız içerisine atarak bu anlamda çok ciddi şekilde kolaylık sağlamış oluyorsunuz ve bu aşamada sisteminizi kendiniz aktif ediyorsunuz. Bu sistemler, veritabanı ile çalışan sistemler olduğundan dolayı internet üzerinden veritabanı oluşturma ve sisteme bağlama ile alakalı olarak eğitimleri de incelemeniz yeterli olacaktır.

Hayat paylaştıkça güzelleşir...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn

“Bedava .Com’lu Site Nasıl Kurulur?” için 1 yorum

  1. yorum değil fakat bir soru sormak istiyorum. bildiğiniz gibi parayla satın aldığımız kişisel sitelerimizden tıklama başına yada reklamlardan para kazanabiliyoruz. birde ücretsiz alan adları olan yerler var ( bloglar hariç) oralardan ücretsiz bir şekilde web sitemizi tasarlayıp kullanabiliyoruz. diyelimki ben ücretsiz olan bir yerden site açtım ve bu site çok tuttu, tıklanma başına ücret yada reklam ücreti bana mı ödenir yoksa o ücretsiz site veren yere mi ödenir. bu konuda bilgi almak istiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir