En İyi Yabancı Hosting Firması: SiteGround Hosting

SiteGround Hosting firması 2004 yılında zeki,çevik ve ahlaklı olduğuna inandığım birkaç üniversiteli arkadaş tarafından kurulmuş. Sunucu konusunda en hızlı ve en güvenilir firma olma konusunda yaptıkları teknolojik atılımlar sayesinde sınırları zorlamış ve zamanla yabancı hosting firmaları arasında sektörde bilinen bir marka haline gelmiştir. SiteGround firmasını diğer yabancı hosting firmalarına göre eşsiz yapan şey ise 10-15 dakika gibi kısa bir sürede gayet hızlı müşteri temsilcilerine sahip olmasıdır. Şaka değil! Adamlar her sorununuzu çok hızlı çözebilen bir ekibe sahip, belki de bu yüzden ilk 10 büyük şirket arasında yer alıyor.

SiteGround son yıllarda çok büyüme kat eden bir şirket. Yanlış bilmiyorsam 350’den fazla çalışanı var. Yaklaşık olarak da yarım milyondan fazla siteye sunucu hizmeti sağlıyorlar. Bu iş için o kadar çalışan ne yapıyor diye soracak olursanız, yaptıkları açıklamaya göre bir günde  1850 civarında soru mailini cevaplıyor, 1200 adet telefonla gelen soruna çözüm buluyor ve 2500 adet online yani canlı olarak istek, öneri ve şikayet için destek veriyorlar. Yani adamlar olayı aşmış durumda diyebiliriz. Hatta firma hakkındaki yorumlara bizim meşhur ekşi sözlükten bile bakabilirsiniz. Dillere destan kaliteli bir iş modeli sergiliyorlar.

Kısaca, SiteGround, bu iş de uzmanlaşmış durumda, Türkiye’de ki gibi 5 elemanla sunucu hizmeti sağlamaya çalışan ve sorun üstüne sorun çıkartan firmalarla karıştırmayın. Tabi ki her yabancı hosting firması da aynı şartlarda çalışıyor diyemeyiz. Daha önce başımıza sorunlar açan Arvixe Hosting firmasını göz önünde bulundurmadan da konuya devam edemeyeceğim. Arvixe’den dilimiz yandı bir kere, o yüzden bu sefer araştırmalarımı daha ince eleyip, sık dokuyarak yaptım. Zaten ne kadar detaya girdiğimi çalışanlarını ve destek ekibini nasıl detaylı anlattığıma bakarak anlayabilirsiniz. İsterseniz bir de bize sunduğu paketlerden bahsedelim.

SiteGround Hosting Paketleri Neler?

SiteGround Hosting  firmasının resmi web sitesine gitmek için burayı tıklayabilirsiniz. Firma web Hosting konusunda 3 adet paket sunuyor bize, aslında bir çok farklı seçenek var ama bizim işimiz için çok profesyonel ve karmaşık seçeneklere gerek yok. Bu 3 paket şu şekilde sıralanıyor; StartUp, GrowBig ve GoGeek. Ben bu paketler için de genellikle ilk iki paket olan StartUp ve GrowBig paketlerini tavsiye ediyorum. Sebebine gelirsek gayet basit. Eğer 1 adet site kuracaksanız en ekonomik paket olan StartUp paketini seçmeniz en karlı yol olacaktır. Eğer ki 1 den fazla site kuracaksanız GrowBig paketini seçmelisiniz. Bu sayede tek hosting ile istediğiniz kadar web sitesi açabilirsiniz. Size ikinci veya üçüncü bir sitenin maliyeti sadece alan adı ücretleri olacaktır. Yani, StartUp paketi alırsanız ve farklı bir konuda ikinci bir site açmak isterseniz o zaman yine ayrıca hosting ücreti ödemek zorunda kalırsınız. O yüzden planınızı ona göre yapın ki cebinizden gereksiz yere para çıkmasın. GoGeek planına da değinirsek bence ilk başlarda size fazla gelecektir. Farkındaysanız paketlerde aylık ziyaretçi sayıları belirtilmiş. Mesela GoGeek paket için 100.000 Visits Monthly yazıyor. Yani aylık 100.000 ziyaretçiyi çekmeyi düşünüyorsanız bu paketi seçebilirsiniz fakat bu o kadar kolay değildir. Bunu sitenizi geliştirdiğiniz zaman ziyaretçi sayılarında artış gördüğünüzde paketinizi yükselterek geçiş yapabilirsiniz.

Sizden gelen bazı maillerde SiteGround Hosting firmasının diğer paketlerinin ne işe yaradığını soranlar olmuş. Arkadaşlar bu konu biraz karmaşık ve hepsini tek tek açıklarsam şuan bu yazı bitmez. Yani daha basit siteler üzerine odaklandığımızı düşünürsek, Cloud hostingler, Dedicated serverlar veya Reseller hostingler felan kafanızı karıştırmaktan başka hiç bir şey kazandırmaz. Yok ben merak ediyorum diyorsanız bir zahmet Google’a sorun.

SiteGround Hosting firması hakkındaki yorumlarım ve araştırmalarım bu kadardı. Zaten hepinizin de bildiği gibi web sitesi kurma rehberi v2.1 de site kurmak isteyenler için adım, adım yapacaklarınızı resimlerle anlattım. Yine de ister firma hakkında, ister web sitesi kurma aşamalarında herhangi bir sorunlar karşılaşırsanız çekinmeden mail atabilir veya bu yazının hemen altına yorum yazabilirsiniz. Sağlıcakla kalın.

Hayat paylaştıkça güzelleşir...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir