Hosting Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Hosting güvenliği dediğimiz kavram çok önemli bir kavramdır. Web sitelerinizi barındırdığınız hostinglerin güvenli olmaması, hack gibi sorunları beraberinde getirir ya da verilerinizin tam anlamı ile çalınması safhasında olumsuzluklar sunar. Firmalar bunun önüne tam anlamı ile geçmek durumundadır. Güvenli hosting dediğimiz zaman bunun için alınabilecek birçok farklı önlem çeşidi de mevcuttur.

Yazılımlar ya da harici donanımlar ile sunucuların güvenlik önlemlerini arttırmak elbette ki mümkündür. Öncelikli olarak incelediğimizde Citrix Netscaler dediğimiz DDOS koruması yapan makineler, güvenilir hosting hesapları için olmazsa olmazlardan birisi olarak da dikkatleri çeker. Tabi ki harici olarak saldırılara karşı daha dirençli  makineler oluşturabilmek mümkündür.

DDOS saldırıları, günümüzün en tehlikeli siber saldırıları olarak nitelendirilebilir ve bu neden dolayısı ile incelediğimiz vakit en çok önlem alınması gereken saldırı tiplerindendir. Sunucu içerisinde barındırılan web siteleri, site dosyalarında açık bulunduruyorsa şayet hosting ne kadar güvenli olursa olsun o web sitesinin hack olasılığı son derece yüksek olacaktır. Bu nedenle güvenlik tehditlerini incelediğimizde sayısı son derece fazladır.

Bunun dışında hosting firmalarının kullanmakta olduğu verimerkezleri de son derece büyük önem arz eder. İnternet altyapısı güçlü olan ve saldırılara kısa süre içerisinde çözüm üretebilen hosting şirketleri çok daha uzun süre boyunca bu tip güvenlik önlemlerini almış bir şekilde beklentileri karşılar ve isim anlamında kalite sunar.

Hayat paylaştıkça güzelleşir...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir