Joomla Nedir? Ne İşe Yarar?

Joomla, dünyanın kısa zaman içerisine en çok kullanılan ve ilk hazır sistemlerinden birisi olarak dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Günümüzde kısa zaman içerisinde donanımlı web siteleri kurabilmek CMS modelleri sayesinde çok daha kolay bir hal aldı. WordPress sistemi henüz yok iken en çok kullanılan sistem Joomla sistemi olarak dikkatleri çekiyordu.

WordPress gibi eklentiler sayesinde müthiş bir gelişme düzeyine ulaştırılabilen ve arama motorları açısından da son derece popüler bir sistem olarak da dikkatleri çekiyor. Türkiye genelinde de bir zamanlar en çok kullanılan CMS modeli olarak biliniyor. Joomla, özellikle kurumsal altyapı olarak ülkemizin en popüler hazır web dosyaları içerisinde de nitelendirilebilir.

Joomla tamamı ile hazır web dosyaları olarak dikkatleri çeker ve PHP yazılım dili ile hazırlanmış olan web sitelerinden birisi durumundadır. Kendisi içerisinde gelen ve kurulum sonrasında veritabanı sayesinde aktif olan bir admin yönetim paneline sahiptir. Bu yönetim paneli içerisinde tüm eklenti ve modülleri de yönetebildiğiniz gibi içerik düzenleme ve girişlerini de yapabiliyorsunuz.

Joomla ile birlikte blog siteleri, portal siteler ve kurumsal siteler gibi birçok farklı alanda hazır web sitesi kurabilme şansına sahip oluyorsunuz. Tabi ki bu sistemi kullanabilmek için hosting ve domain ihtiyacınız olacak. Hosting ihtiyacınızı Joomla Hosting imkanı sunan Hostgator firması aracılığı ile rahatlıkla görebilme şansına da sahip olabileceksiniz. En uygun fiyatlar ile bunu gerçekleştirebilme şansına sahip olabilirsiniz.

Hayat paylaştıkça güzelleşir...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir