Kişisel Blog Nasıl Açılır?

Kişisel blog, insanların kendilerine online olarak bir günce tutabilecekleri ve bunları birçok insan ile paylaşabilecekleri en önemli web sitelerinden birisi olarak dikkatleri çeker. Günümüzde web sitesi sahibi olan insanların sayıları her geçen gün artıyor. Dilerseniz kendinize özel bir alan adı alarak ya da dilerseniz hazır blog sistemlerini kullanarak web sitelerinizi kullanıma açabiliyorsunuz.

Kişisel blog nasıl kurulur? Bu sorunun yanıtını en uygun şekli ile verme amacındayız. Öncelikle sektöre sıfırdan bir atılım yapacaksanız bunun için ücretsiz blog sistemlerini kullanarak ilk başta işe başlamanız son derece önemli seçenekler sunacaktır. Ülkemizde her geçen gün blogger kavramı yaygınlaşmaktadır ve önemli seçenekler sunulur.

Öncelikle sizleri ücretsiz blog sistemleri ile alakalı olarak bilgi sahibi yapma amacı içerisindeyiz. Ücretsiz olarak blog açabileceğiniz siteler şu şekilde listelenebilir;

  1. WordPress
  2. Blogger
  3. Blogcu
  4. Tumblr

ya da bunlar gibi diğer ücretsiz sistemleri kullanarak kendinize kişisel bir web günlüğü açabilme şansınız olabilir. Tabi ki kendinize özel bir alan adı ve hosting satın alarak yine kendi sitenizi açabilirsiniz.

Hostgator, bu anlamda kişisel web siteleri için en uygun fiyatlı ve güvenilir çözümleri sunmaktadır. Alan adı için ise ülkemiz genelinde en uygun firmaları tercih ederek alan adı tedariği yapabilirsiniz. Ülkemiz genelinde ilk defa site sahibi olacak insanların ücretsiz sistemleri kullanarak konuya çok daha vakıf olmaları çok daha mantıklı bir adım olarak dikkatleri çekecektir.

Hayat paylaştıkça güzelleşir...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir