Site Kurmak için Ne Yapmalıyım?

Site kurmak için ne yapmalıyım? Web sitesi sahibi olmak isteyen insanların olmazsa olmaz sorularından birisi olarak niteleyebileceğimiz en önemli konulardan birisidir. Günümüz teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte web sitesi kurma konusunda da muazzam kolay seçenekler sunulmaya başlandı ve bu da ayrıca insanları mutlu etti.

Site kurmak için öncelikle Domain (Alan Adı) ve Hosting (Web Barındırma Alanı) ihtiyacınızın giderilmesi gerekiyor. Sonrasında ise aşamalar son derece kolay. Web sitesi dosyalarınız olacak ve bu web sitesi dosyalarınız için gerekli olan materyaller alan adı ve hosting’dir. Alan adınızı hostinginize yönlendiriyorsunuz ve sonrasında web sitenizin dosyalarını hosting hesabınız içerisinde yüklüyorsunuz.

Yükleme sonrasında ise web siteniz alan adınızın üzerinden hosting aracılığı ile online ortamda yayın hayatına resmen başlamış olacak. Aslına bakıldığında son derece kolay bir süreç. Bu aşamada en zorlu süreç web sitenizin tasarımıdır. Zira alan adı kaydetme gibi konularda uygun fiyatlı firmalar mevcuttur. Hostgator ise sizlere uygun fiyatlı ve güvenilir hosting imkanı sunduğundan dolayı çok daha büyük kolaylık sağlayacaktır.

Web tasarımı dediğimiz olay HTML / CSS ve PHP altyapısı ile alakalıdır. Bu terimler web sitesinin kodlama dilleridir. Bir web sitesi mutlak surette HTML / CSS altyapısı ile oluşturulur. Yönetim paneline sahip web siteleri ise yazılım dili olan PHP ile desteklenir. Günümüzde tamamı ile ücretsiz web sitesi kurabileceğiniz hizmetler mevcuttur.

CMS sistemler olarak da adlandırdığımız WordPress, Joomla, vBulletin ya da bu gibi sistemler sizlere hazır web sitesi olarak gelir ve bu neden dolayısı ile herşey çok daha kolay bir hale gelir.

Hayat paylaştıkça güzelleşir...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir