Ücretsiz Webnode Sitenizi Premium’ a Yükseltin!

Webnode hizmetini kullanmaya başlayanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Bende zaman buldukça bu hizmetin detaylarını sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Sayfamı yeni ziyaret eden arkadaşlar için küçük bir bilgi verirsek; Webnode, ücretsiz olarak ve herhangi bir kodlama veya yazılım bilgisi olmayan sıradan internet kullanıcılarının, sürükle ve bırak yöntemiyle, web sitesi kurmak isteyenler için geliştirilmiş olan bir platform. Webnode sayesinde siz de kendinize ait bir web sitesini sürükle ve bırak yöntemiyle kolayca yapabilirsiniz. Bilgi almak isteyenler, Webnode resmi web sitesine gitmek için burayı tıklayabilir.

Webnode hizmetine nasıl üye olacağınızı daha önceki yazımda anlatmıştım. Yazımı okuyanlar görmüştür, Webnode ücretsiz olarak sunduğu bu hizmette, maalesef bize kendi alan adı uzantısını veriyor. Yani eğer bu hizmetten ücretsiz olarak faydalanmak istersek, oluşturacağımız web sitemizin alan adı, siteisminiz.webnode.com.tr şeklinde oluyor.

Bu uygulamanın avantajı ve dezavantajını düşünürsek, avantajı ücretsiz olarak kendimize özgün bir web sitesi projemizi başlatabiliyoruz. Yani ücretsiz olarak hizmeti deneme imkanımız oluyor. Bu servisi denedik ve istediğimiz gibi bir web sitesini yapamadık diyelim o zaman herhangi bir ücret ödemeden ister hesabınızı kapatabilirsiniz, isterseniz de arkadanıza bile bakmadan siteyi beğenmediğiniz şekliyle bırakabilirsiniz. Dezavantajına gelirsek, Webnode servisine kayıt olduk ve istediğimiz gibi bir web site yapabildik diyelim ki, zaten MS Word veya MS Office kullanıyorsanız ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. O zaman en büyük dezavantajımız, sitemizin alan adı uzantısı oluyor. Yani, küçük bir işletme sahibisiniz ve bu servisi işyerinize web sitesi yapmak için kullanıyorsunuz diyelim. Çok güzel bir site yaptınız fakat sitenizin ismini, firmaisminiz.webnode.com.tr şeklinde görmek istemiyorsunuz ki hiç kimse istemez, o zaman da Webnode servisinin ekonomik olarak size sunduğu servislerden faydalanabiliyorsunuz.

Dernek, okul, kişisel veya ticari web sitesi yapmak istiyorsunuz ve alan adınızın www.siteisminiz.com şeklinde olmasını istiyorsunuz. Ayrıca binlerce TL web tasarımcılara da para ödemek istemiyorsunuz. O zaman Webnode hizmetine ücretsiz olarak üye olabilir, sitenizin güzel olduğunu düşündüğünüzde de Premium hizmetine geçebilirsiniz. İsterseniz fiyatlara bir göz atalım;

webnode-kisisel-site-premium

Kişisel projeleriniz için Webnode Premium servisinin verdiği fiyatlar yukarıda ki şekilde, benim sitem çok ekonomik olsun derseniz, mini paket seçersiniz ve aylık 5 TL gibi bir ücrete kendi alan adınıza ve 1 adette email hesabına sahip olabilirsiniz. Bilmeyenler için, www.siteisminiz.com şeklinde bir alan adınız ve isminiz@siteisminiz.com şeklinde bir email hesabı açabilirsiniz. Mini paket ve standart paket zaten sitenize yeterde artar bile. Resmin üzerine tıklayarak resmi de büyütebilirsiniz.

webnode kurumsal site premiumKurumsal web siteleriniz için, yine aynı şekilde 3 kategori de fiyat teklifimiz var. Bu kısımda işletmenizin büyüklüğüne göre ve açmak istediğiniz mail adresi adetlerine göre bir seçim yapmanız daha doğru olur. Mini pakette aylık 8 TL gibi bir ücet karşılığında www.firmaismi.com şeklinde bir alan adına ve ismini seçebileceğiniz 3 adette email hesabına sahip olabilirsiniz. Yani, bilgi@firmaismi.com veya satis@firmaismi.com şeklinde mail adresleri gibi adresler açabilirsiniz. Şirketinizde çalışan sayısı fazla ise, standart paket seçmeniz, mail adresleri açısından faydalı olur diye düşünüyorum.

Webnode Premium servisi için fiyatlara şöyle bir bakmış olduk. Dışarıda bir web tasarımcıya veya ajanslara ödeyeceğiniz binlerce TL’ yi göz önünde bulundurduğunuz da bence bu fiyatlar gayet ekonomik duruyor. Webnode, web sitesi kurma servisini denemekten hiç bir şey kaybetmezsiniz. Ücretsiz olarak bu hizmetten faydalanmak için burayı tıklayabilirsiniz. Webnode Premium’ a geçip profesyonel bir sitenizin olmasını isterseniz de seçim zaten size kalmış.

GÜNCELLEME : Arkadaşlar Webnode eskiden çok güzel hizmet veriyordu. Fakat son zamanlarda iyice saldılar. O yüzden artık Webnode hizmetinizi kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Hayat paylaştıkça güzelleşir...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir