Web Site Kurma Maliyeti Nedir?

Web site kurma maliyeti, seçiminize ve projenize göre değişkenlik gösterir. Özel kodlama ve tasarım ile yeni bir proje için çalışma yapmak istiyorsanız, web sitenizi kurmanız için maliyet hesabını şuan burada yapamayız. Çalıştığınız ajanslar size özel ve projenize özel bir fiyat teklifi verebilirler. Bir kaç ajanstan da fiyat alarak, projenizi gerçekleştirmek için en uygun fiyatı bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Bu yazım da asıl değinmek istediğim konu, web sitesini kendi açmak isteyenler için bir maliyet hesabı çıkarmak ve en ekonomik şekilde çözüm bulmak. Kurumsal bir firma olabilirsiniz, Kobi ( küçük işletme) olabilirsiniz veya okulunuza, derneğinize ve şahsınıza bir web sitesi açmak istiyor olabilirsiniz. Sizler için kısa ve öz bir biçim de web sitesi kurmak için yaklaşık bir maliyet hesabı çıkartacağız.

Siteniz neyle ilgili olursa olsun, kurumsal web sitesi, kişisel blog sitesi, dernek sitesi veya okul sitesi, ziyaretçi trafiği yüksek film sitesi veya video sitesi olabilir, benim size tavsiyem sınırsız alan ve trafik desteği olan bir sunucu hizmeti almanız yönünde olacaktır. Bunun yanında sınırsız alan adı ekleyebileceğiniz bir sunucu hizmetinden faydalanmalıyız. Yani bugün bir kişisel blog açtık diyelim, yarında bir video sitesi veya şirketimize bir web sitesi kurmak isteyelim, her site için ayrı ayrı sunucu firmasına para vermek zaten mantıksızca olur. Tek bir firma bizim tüm sorunlarımıza cevap verecek kapasite de olmalı ki gelecek de bu işin maliyetini yükselterek ekonomik bir sorun yaşamayalım. Bununla ilgili daha önceki yazılarımda anlatımlarım olmuştu. Tam olarak ne dediğime anlam veremeyenler, ücretsiz olarak hazırladığım ”Web Sitesi Kurma Rehberi” isimli e-kitabıma buradan ulaşabilirler. Tüm detaylarıyla bir web sitesi yapmak için gerekli tüm bilgiye zaten bu kitap dan ulaşabilirsiniz.

Web site kurmanın maliyeti nedir?”  sorumuzun cevabı da seçeceğiniz sunucu hizmeti veren firmanın size sundukları ile doğru orantılı olarak değişiyor. Mesela şöyle bir örnek verirsek; Bize bir web sitesi kurmak için bir alan adı ve bir sunucu hizmeti veren iyi bir şirket lazım. Bu iki hizmeti ayrı ayrı fiyatlandıran firmalar da var, tek fiyatta bize sunan firmalar da var. Yani sunucu hizmeti aldığınız da sitenizin alan adını (www.siteismi.com) ücretsiz olarak veren de var. Bu sektör de iki adet beğendiğim ve memnun kaldığım 2 firma var. Birisi Hostgator, diğeri Arvixe. Bu iki firma da kaliteli iş yapmasına rağmen, Hostgator firması daha maliyetli bir hizmet veriyor. Mesela alan adını Hostgator 15 $ farkla ayrıca satarken, Arvixe bu hizmeti ücretsiz olarak sunuyor. Biraz önce bahsettiğim kitabım da sizlerle paylaştığım % 20 oranın da indirim sağlayan kupon kodu sayesinde 1 yıllık alan adı ve sunucu hizmetini 60 $ yerine, yaklaşık 48 $ gibi bir ücrete satın alabiliyorsunuz. Web sitesi kurma maliyeti yıllık 48 $ gibi bir ücrete tamamlanmış oluyor. Sizin için hazırladığım rehber sayesinde, web sitesi yapmak için zaten geri kalan işlemleri rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için başkalarına binlerce TL ödemenize gerek yok.

Hayat paylaştıkça güzelleşir...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn

“Web Site Kurma Maliyeti Nedir?” için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir