Web Sitesi Kurmak İçin Neler Gerekli?

Web sitesi kurmak için neler gerekli? sorusunu incelediğimiz de karşımıza seçmemiz için 2 adet yol çıkıyor. Bunlardan bir tanesi ücretsiz olarak sunulan alt yapıları kullanarak bir site açmak, bir diğeri ise ücretli olan www.isminiz.com domain adı ile oluşturabileceğiniz bir site açmak. Bu yollardan bir tanesini, sitenizi neden açmak istediğinize göre seçebilirsiniz.

Ücretli ve ücretsiz sunulan hizmetleri inceleyecek olursak, ücretsiz bir web sitesi açmak isterseniz sitenizin ismi kullandığınız alt yapıya göre domain ekli olarak çıkacaktır. Örnek verirsek, isminiz.blogspot.com.tr veya isminiz.wordpress.com vb. gibi şekillerde bir web sitesi isminiz olacaktır. Bu aslında kullanıcılar tarafından çok tercih edilen bir yol olsada tamamen amatör gözükmekle birlikte sitenizi gezen internet kullanıcılarının da ilgisini çekmez. Yani sitenizle çok uğraşsanız da olumlu sonuçlar ve iyi geri dönüşler alamayabilirsiniz.

Ücretli bir web sitesi kurmak isterseniz, size gerekli olan bir adet domain yani alan adı bir de hosting yani sunucu olacaktır. Eğer bu yolu seçerseniz alan adınız eğer uygunsa yani daha önce alınmamışsa, www.isminiz.com şeklinde olacaktır. Sunucu seçiminizi bizimde bir çok site de kullandığımız Hostgator firmasını seçerseniz sitenizin sunucu yönünden hiç bir aksaklık yaşamayacağının garantisini verebiliriz. Bir diğer güzel tarafı yine Hostgator firmasının kolay kurulum paneli ile WordPress alt yapısını 1 – 2 dakika da sunucunuza kurabilir, internetten ücretsiz olarak dağıtılan bir çok ücretsiz WordPress temasını da sitenize entegre ederek. Yaklaşık 30 dakika içerisinde çok güzel bir internet sitesi sahibi olabilirsiniz. Unutmadan belirtelim şuan da bulunduğunuz sitemiz de WordPress alt yapısını kullanmakla beraber tamamen ücretsiz olan Twenty Thirteen temasını kullanmaktadır. Yani çok kısa bir sürede bu site gibi kendinize ait güzel bir site açabilirsiniz.

Eğer kendi tasarımınızı ve stilinizi gösterecek güzel bir site açmak isterseniz sizlere tavsiye ettiğimiz yöntem ücretli olan yani 2. yöntem olacaktır. Bunun dışında açmak istediğiniz site siz ve sadece yakın çevreniz tarafından okunacaksa ve bu işte bir marka olmak istemiyorsanız ücretsiz alt yapıları kullanmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Bu yazımız da kısaca internet sitesi açmak isteyenlere bilgiler vermeye çalıştık. Bu konuda daha detaylı bilgiyi Web Siteni Kendin Yap projemiz de sizler için hazırladığımız videomuz da bulabilirsiniz. Adım, adım bir web sitesi açmak için gerekenleri video da bulabilirsiniz.

Hayat paylaştıkça güzelleşir...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir