Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Web sitesi nasıl kurulur? Günümüzde internet teknolojilerinin yaygınlaşması ile birlikte insanların kendilerine sordukları en önemli sorulardan birisi olarak bu soruyu ele alabiliriz. Web sitesi kurmak aslında çok basit. Sadece ihtiyacımız olan belli başlı unsurlar söz konusudur. Sonrasında ise bir web sitesi kurulabilir.

Web sitesi kurmak için ihtiyacımız olan en önemli iki materyal Hosting (Barındırma) ve Domain (Alan Adı)’dir. Bunları aldığımız taktirde bir web sitesi kurmak son derece basit bir hale indirgenebilmektedir.

Alan adı alabilmek için ülkemiz genelinde uygun fiyatlar ile yıllık kayıt yapabileceğiniz şirketler mevcuttur. Alan adı, sonu (.com, .net, .org vb.) şekilde biten web sitesi isimleridir. İsim olmadan web sitesi olmaz. Bu neden dolayısı ile mutlaka bir alan adı satın almalısınız. Alan adları yıllık olarak kaydedilir. Uzantısına göre ücretleri farklılık gösterir.

Hosting ise web sitenizin internet ortamında yayında olabilmesi için olmazsa olmazlardan birisidir. Sunucu olarak da tabir edilebilir. Hostgator, gerek güvenlik ve gerekse hız açısından Türkiye’de en güvenilir hosting hizmetlerini sunan firmalardan birisi olarak dikkatleri çeker. Son derece uygun fiyatlı hosting hizmeti satın alabileceğiniz firmalardan birisidir. Aynı zamanda teknik destek işlemleri de son derece hızlıdır.

Alan adınızı ve hosting hesabınızı tedarik ettiniz. Sonrasında alan adınızı bu firmaya yönlendiriyorsunuz. Bunun adına bizler DNS GÜNCELLEMESİ diyoruz. Sonrasında ise web sitenizin adı ve yayın alanı hazır hale geliyor. Tek yapılması gereken web sitenizin hazır dosyaları bir program ile sunucuya yüklemek kalıyor. Sonrasında ise web siteniz otomatik olarak yayına başlıyor.

Hayat paylaştıkça güzelleşir...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir