Webnode Site Kurma Aşamaları Neler?

 

Webnode servisinden daha önceki yazılarımda bahsetmiştim. Bilmeyenler için kısa bir bilgi vermem gerekirse, bu servis bizlere site kurmak için gerekli tüm alt yapıyı ücretsiz olarak sunuyor. Ayrıca bu servisin bir avantajı da hiç bir kodlama ve tasarım bilgisi olmadan kolayca site kurmanızı sağlıyor. Bu servis hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler olursa daha önceki yazılarımı inceleyebilirler.

Sizlerden gelen maillere baktığımda Webnode alt yapılı bir site açmak da zorlandığınızı gördüm. Bu yüzden resimli bir anlatım hazırladım. İsterseniz hemen sitemizi kurmaya geçelim.

Webnode Site Kurma Aşamaları Neler?

1- Öncelikle www.webnode.com.tr adresine giriş yapıyoruz. Alt kısımda gördüğünüz resimde ki gibi bilgilerinizi yazıyorsunuz ve ”Kayıt ol” butonuna basıyorsunuz.

webnode1

2- Kayıt ol butonuna bastıktan sonra gelen ekranda, Webnode sizlere hangi tür de bir site açmak istediğinizi soruyor. Resimde gördüğünüz gibi isterseniz kişisel bir web sitesi veya Şirketiniz için kurumsal bir site, veya da E-ticaret girişiminiz için bir E-mağaza sitesi açabilirsiniz. Ben kişisel bir site örneği verdim. Siz projenize göre istediğiniz seçimi yapabilirsiniz.

Webnode2

Yukarıda ki gördüğünüz şekilde açmak istediğiniz sitenizin türünü seçip bilgilerinizi girebilirsiniz. Ardından ”Devam et” butonuna tıklayabilirsiniz.

3-  Açılan sayfada açmak istediğimiz sitemize göre zevkimize uygun bir web sitesi şablonu seçiyoruz ve ”Devam et” butonuna tıklıyoruz.

Webnode3

 

4-  Açılan sayfada web siteniz için sayfa seçimi yapıyorsunuz. Açmak istediğiniz sitenize göre sitenizde bulunmasını istediğiniz sayfaları seçebilirsiniz. Seçim yaptıktan sonra ”Bitir” butonuna tıklıyoruz.

Webnode4

5-  Tebrikler, web siteniz artık kuruldu. Açılan sayfada bu mesajdan sonra ”Düzenlemeye başla” butonuna tıklayarak sitemizi düzenleme başlayabiliriz.

Webnode5

6- Web sitemizi kurduk ve alttaki resim de görmüş olduğunuz gibi site yönetim panelimiz açıldı. Bu panelden aynı ”MS World” kullanır gibi yazılarınızı, resimlerinizi, videolarınızı veya ürünlerinizi vb. gibi aklınıza ne geliyorsa sitenize ekleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Webnode6

Webnode site kurma aşamaları sadece bu kadardı. Ücretsiz olarak verilen bu hizmet sayesinde siz de kolaylıkla web sitenizi kurabilirsiniz. Ayrıca bu serviste Türkçe dil desteği olması da işinizi bir hayli kolaylaştırıyor. Bu servisin tek dezavantajı sitenizin alan adı uzantısı oluyor. Yani ücretsiz kullanım da, ”sitenizinismi.webnode.com.tr” şeklinde bir site isminiz olacak. Eğer sitenize alan adı almak ve tüm özelliklerden faydalanmak isterseniz, yukarıda ki resmin sağ üst kısmında gördüğünüz ”Premium’ a geç” butonuna tıklayarak, ”www.sitenizinismi.com” şeklinde sitenize uygun bir alan adını ekonomik olarak satın alabilir ve sitenizin tüm özelliklerini kullanabilirsiniz. Bu konu ile ilgili sorularınız olursa en kısa sürede cevaplamaya çalışırım.

GÜNCELLEME : Arkadaşlar Webnode hizmetlerini tavsiye etmiyorum. Daha önceki yazımda da belirttim. Artık kaliteli hizmet vermiyorlar.

Hayat paylaştıkça güzelleşir...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn

“Webnode Site Kurma Aşamaları Neler?” için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir