WordPress Nedir? Ne İşe Yarar?

WordPress nedir? Öncelikle bu sistem CMS model olarak adlandırdığımız tamamı ile hazır bir web sitesi sistemidir. Tüm doyaları ve tasarımları en ince ayrıntılarına kadar hazırlanmış bir tasarım modelidir. Kendisine ait bir admin yönetim paneli mevcuttur ve PHP yazılım altyapısına sahip bir web sistemidir. Eklentiler ile geliştirilebilen sistemlerden birisi durumundadır.

WordPress, internet üzerinde binlerce ücretsiz tema imkanı sunan ve özellikle kişisel blog olarak kullanılan sitelerin altyapısında tercih edilen olmazsa olmaz CMS modellerinden birisi olarak da dikkatleri çekiyor. Tasarımların kalitesi tabi ki zaman içerisinde kendisini göstermektedir. Türkiye genelinde kullanım seviyesi her geçen gün çok daha fazla yükselen sistemlerden birisi olarak da biliniyor.

WordPress ne işe yarar? Dilediğiniz tüm altyapıları sizlere en uygun şekli ile sunan sistemlerden birisi olarak da dikkatleri çekiyor. Kurumsal, bireysel, haber portalı ya da blog sistemi kurabilmek için temaların tamamı ile uyumluluk sağlayabilen son derece hazır ve güvenilir bir web sistemi olarak da dikkatleri çeker diyebilmekteyiz.

Arama motoru sıralamalarında en yüksek noktalarda çıkan web sitelerini incelediğimizde bunların çok büyük bir çoğunluğununun WordPress altyapısı ile hazırlanan web siteleri olduğunu da söyleyebilmek mümkün hale geliyor. Bu neden dolayısı ile ve ücretsiz olması münasebeti ile webmaster uygulamacılarının da en çok tercih ettikleri sistemlerden birisi olarak dikkatleri çekiyor diyebilmekteyiz.

Bu sistem sayesinde ihtiyaç duyduğunuz tüm içeriklere sahip güvenilir web siteleri hazırlayabilme şansına da sahip olabiliyorsunuz.

Hayat paylaştıkça güzelleşir...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedIn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir